Все у твоєму смартфоні

25.05.2021 09:36   -

Близько 400 тисяч харків’ян та мешканців області наразі є зареєстрованими користувачами Веб — порталу Пенсійного Фонду України. Про це повідомила заступник начальника ГУ – начальник управління обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Харківській області Галина Баєва.

Переваги, які несе в собі функціонування Веб — порталу, полягають в тому, що не виходячи з дому, використовуючи можливості мережі Internet кожний громадянин може відслідковувати стан своєї облікової персональної картки, а пенсіонер ознайомиться з розміром і складовими пенсії. За необхідності записатися на прийом до ПФ у зручний для нього час.

– І ті хто працює, і пенсіонери можуть реєструватися на порталі та мати вільний доступ до необхідної інформації. Потрібна довідка – заходимо до особистого кабінету на порталі, завантажуємо документ з QR-кодом, роздруковуємо його і надаємо за місцем вимоги. Так само, як ми замовляємо білет на потяг. І не потрібно звертатися до Пенсійного фонду, стояти в чергах, – зазначила Галина Баєва.

Для більш поглибленого користування Веб-порталом людині слід отримати електронний цифровий підпис у банку. Маючи повний доступ до своїх даних, пенсіонер чи працююча людина слідкуватиме за своїм стажем, за тим, щоб роботодавець вчасно сплачував внески, користуватиметься інформацією, яка містить персональні дані.

– Дуже багато молодих людей звертаються до нас, вони хочуть, наприклад, отримати відомості з реєстру застрахованих осіб, довідки Форми ОК-5, ОК-7, ОК-9. Півдня стоять у нас під дверима, тримаючи у руках гаджети і навіть не підозрюють, що за допомогою смартфону можуть завантажити необхідні документи. До речі, заходити до особистого кабінету можна наразі за допомогою спеціального додатку. Це взагалі спрощує весь процес. Все у твоєму смартфоні. Зареєстровані користувачі мають змогу побачити інформацію і без цифрового електронного підпису, але документи, які містять персональні дані (довідки про доходи, про розмір пенсії) не зможуть роздрукувати без підпису, – додала заступниця начальника.

Слід зазначити, що електронні послуги Пенсійного фонду стали настільки доступні, що навіть вперше оформити пенсію можна онлайн, прямо з додатку у телефоні, завантаживши до особистого кабінету скан-копії необхідних документів. Перед цим, без особистого звернення у органи Пенсійного фонду можна самостійно за допомогою спеціального пенсійного калькулятора розрахувати розмір пенсії точно до копійки. А після призначення виплат, онлайн замовити пенсійне посвідчення.