Володимир Зеленський розкритикував нещодавнє рішення МОК

30.01.2023 10:30   -
Президент України розкритикував нещодавнє рішення МОК
Фото: www.president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський не згоден з рішенням Міжнародного Олімпійського комітету, який збирається повернути до виступів на міжнародних турнірах спортсменів з росії та білорусі. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Наприкінці минулого тижня Міжнародний Олімпійський комітет оприлюднив заяву, у якій, зокрема оголосив, що допускає повернення спортсменів з рф та білорусі на світові спортивні арени, хоч і на так званих «суворих умовах». Атлетам з країн-агресорів дозволять виступати на міжнародних змаганнях під нейтральним прапором і лише тим, хто відкрито не підтримував війну в Україні та дотримуються антидопінгового кодексу. Після цього олімпійський комітет Азії офіційно запросив російських та білоруських спортсменів взяти участь у Азійських іграх. Також спортсмени з цих двох країн, тоталітарні режими яких розв’язали криваву війну в Україні, отримають змогу відібратися на літні Олімпійські ігри-2024 від азіатського континенту…

На таке рішення різко відреагував Володимир Зеленський, який наголосив, що розчарований заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха.

«Я неодноразово з ним говорив. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання. Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю», – підкреслив зокрема Президент України.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Також Володимир Зеленський зазначив, що не хоче розбиратися в тому, що саме стало мотивом для пана Баха, аби просувати таку ініціативу. Але треба зробити все, щоби світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче – у паризькій Олімпіаді 2024 року.

«Українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом. Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному.

Ситуація на фронті, і зокрема на Донеччині – під Бахмутом та Вугледаром, залишається надзвичайно гострою. Окупанти не просто штурмують наші позиції – вони свідомо й методично знищують ці міста й села навколо них. Артилерією, авіацією, ракетами. Російська армія не має дефіциту засобів знищення. І зупинити її можна лише силою. Наші воїни, які тримають оборону на напрямках на Донеччині, – справжні герої. Я дякую кожному з вас, хлопці, за хоробрість! І, до речі, запрошую пана Баха в Бахмут. Щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує», – додав також голова держави, коментуючи нещодавню скандальну заяву МОК.

Також слід відзначити, що Україна може взагалі бойкотувати найближчі Олімпійські ігри-2024 в Парижі у випадку допущення до них спортсменів рф і білорусі. Про це, зокрема, заявив міністр молоді та спорту України, голова Національного Олімпійського комітету Вадим Гутцайт.

Нагадаємо, що президент Міжнародного Олімпійського комітету Томах Бах влітку минулого року приїжджав з візитом до Києва, під час якого зустрічався і з Зеленським, і з Гутцайтом. Причому тоді сторони дійшли згоди про необхідність продовження міжнародних зусиль для того, щоби представники країн-агресорів не могли брати участі в міжнародних спортивних змаганнях та збільшення для них спортивних санкцій.

ОСТАННІ НОВИНИ