Вірим у перемогу та відчуваєм гордість: опитування до Дня Незалежності

24.08.2022 11:30   -
Вірим у перемогу: опитування до Дня Незалежності

Соціологічна група «Рейтинг» напередодні Дня Незалежності провела соціологічне опитування українців. Респондентам ставилися питання щодо віри у перемогу, громадянської та мовної ідентичності і інше. Про це повідомляють Харьковские известия.

Так, згідно опитуванню, абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії.

Головна емоція, яку відчувають респонденти, думаючи про Україну – гордість (75%). При цьому за останній рік вдвічі зросла гордість та радість за країну.

Якби сьогодні стояв вибір підтримати проголошення Незалежності України, то абсолютна більшість (86% однозначно і 11% скоріше) зробили б це.

За 7-бальною шкалою, де 7 – найвища сходинка, а 1 – найнижча, більшість опитаних оцінили положення України вище середнього – 4,6 балів. Більшість українців бачать свою країну у майбутньому вільною, незалежною і багатою.

Абсолютна більшість опитаних ідентифікує себе як громадян України (94%). Майже стільки ж – мешканцем свого регіону.

Продовжує зростати кількість тих, хто частіше розмовляє українською вдома. Так, сьогодні 51% зазначили, що розмовляють вдома українською, третина – двома мовами, 13% – російською. Використання російською у побуті зменшилося приблизно вдвічі.

76% вказали українську мову як рідну, 19% – російську. При цьому 30% російськомовних вважають своєю рідною українську. За останні півроку кількість тих, хто почав постійно спілкуватися українською, збільшилася до 64%.

86% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської, як офіційної в окремих регіонах, лише 3% за російську як другу державну мову в Україні.