В Україні підвищать прожитковий мінімум. На скільки і коли

12.12.2019 10:10   -
Автор:
«Ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети Уряду – підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Зараз є різні підходи до визначення суті «фактичного прожиткового мінімуму». І ми будемо рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. грн. А це – збільшення майже у два рази!», – заявила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.
За словами очільниці відомства, суть реформи полягає у відв’язці розміру посадових окладів «бюджетників», а також розміру штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення від прожиткового мінімуму.
«В першу чергу це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (які залежать від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування. Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів та військовослужбовців», – додала Юлія Соколовська.
При цьому Міністр соціальної політики додала, що впровадження ініціативи залежить від позиції Верховної Ради, яка має проголосувати за законопроект Міністерства. «На 18 грудня уже призначені парламентські слухання з цього питання, і ми будемо працювати з депутатським корпусом – аби змінити якість життя українців на краще», – резюмувала Юлія Соколовська.