В Основ’янському районі відновили 75 метрів каналізаційних колекторів

21.07.2023 15:01   -
В Основ'янському районі Харкова відновили каналізаційні колектори

З початку року бригади КП «Харківводоканал» відновили 75 метрів каналізаційних колекторів в Основ’янському районі. Про це повідомляють Харьковские известия.

В рамках підготовки об’єктів до експлуатації у осінньо-зимовий період комунальники відремонтували 18 оглядових колодязів, прочистили 14 км мереж водовідведення та закінчили планово-попереджувальні огляди 38 км трубопроводів.

Зокрема, продовжується реставрація ділянки каналізаційного колектора діаметром 600 мм по провулку Роз’їзному.

«Цей колектор є важливим об’єктом інфраструктури, він приймає та відводить стоки від висотних будинків вулиці Державінської та значної частини Основ’янського та Слобідського районів. Колектор експлуатується понад 50 років тому точкові аварійні ситуації виникають не вперше. До того ж, трубопровід проходить на обводнених територіях, що також прискорює руйнування стінок. Глибина залягання колектора 4 метри. На даному етапі закінчено земляні роботи, ведемо відкачування ґрунтових вод, щоб розпочати безпосередньо реставрацію трубопроводу. Визначилися з причиною аварії – сталося обвалення верхнього склепіння колектора з подальшим просіданням ґрунту, а також з масштабом реставрації», – зазначив начальник ремонтно-експлуатаційної ділянки Ігор Плотніков.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

За його словами, відновлення каналізаційних колекторів великих діаметрів, завжди трудомістке та проводиться у кілька послідовних дій із застосуванням спецтехніки, допоміжного обладнання, плюс – об’ємна ручна праця. До того ж, ці роботи потребують обережності та суворого виконання правил охорони праці.

«З огляду на ці складнощі, ремонт проводимо спільно з майстрами ділянки надзвичайних ситуацій нашого комплексу», – наголосив Ігор Плотніков.

ОСТАННІ НОВИНИ