В області зібрали вже 2 млн тонн зерна нового врожаю. ФОТО

19.07.2019 15:11   -
Автор:
«У цілому на сьогодні область прибрала 72% ранніх зернових і намолотила 2 млн тонн, — повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр. — Будемо готуватися до проведення осінніх робіт. Традиційно ми в лідерах за валовим збором у країні, думаю, цього року ця тенденція збережеться».
На полях регіону завершують збір озимої пшениці та ячменю. На даний момент співвідношення продовольчої та фуражної пшениці — близько 60% на 40%, але ці показники можуть змінитися після того, як все зерно перевірять на елеваторах. Показники врожайності в 2019-му краще, ніж рік тому, кажуть у Департаменті АПР.
«Ячмінь цього року по області дав десь на 10 ц/га більше, ніж минулого, і центнерів на 5 більше дала пшениця. Так що з зерном ми будемо. Хотілося б урожай ще більше, але в цьому році якраз у момент наливу зерна була посуха, тому більш пізні сорти в гіршому стані, ніж ранні», — розповів Олександр Нездюр.
За його інформацією, найбільший урожай (який перевищив вже позначку в 100 тис. тонн) зібрали Балаклійський, Золочівський та Барвінківський райони. А кращі показники врожайності — в Нововодолазькому, Золочівському та Первомайському.
Після завершення збирання ранніх зернових часу на відпочинок у аграріїв області не буде.
«Потрібно готувати поля вже під посів озимих. Також будемо переходити до пізніх зернових. Уже пройшла заготівля сіна. Думаю, ми все встигнемо вчасно», — оцінив ситуацію директор Департаменту агропромислового розвитку.