В Міносвіти вирішили подолати страх перед математикою у школярів

12.12.2019 14:20   -
Автор:
За результатами дослідження освіти PISA, понад третина українських школярів не досягають базового рівня з математики.
«У 2020 році змін не буде, а з 2021-го ЗНО з математики стане обов'язковим. Воно буде дворівневим, але не потрібно цього лякатися», — сказала пані Новосад.
До цього всі випускники здавали обов'язковим на ЗНО лише один предмет — українську мову, а математика була на вибір.
Ганна Новосад зазначила, що потрібно подолати страх дітей перед математикою — це повинно стати результатом зміни змісту освіти і методик викладання, «тому що діти, коли вони щось не розуміють, спочатку цього бояться, а потім ненавидять».
«Буквально на днях Лілія Гриневич (ексміністерка освіти — Ред.) виступала з нами на нашому спільному заході по PISA і показувала одне із завдань в тесті, воно було елементарним. Але багато учнів з незрозумілих причин його пропускали, роблячи тест. Одне з можливих пояснень полягає в тому, що вони просто бояться. Або не впевнені в собі. Тому страх перед предметом — це те, що повинно зникнути зі шкільного життя», — зазначила пані Новосад.
Крім того, на її думку, програми з математики дуже перевантажені.
«Це може бути однією з причин, чому учні мають погані результати. Адже математика — це та дисципліна, де, пропустивши одну-дві теми в п'ятому-шостому класі, потім дуже складно без тієї частинки фундаменту рухатися по іншим темам. Тому треба вирівняти навантаження», — зазначила Ганна Новосад.