Україна на порозі епідемії грипу. Епідемічні пороги перевищено у восьми областях

30.01.2019 13:30   -
Автор:

Епідемічні пороги перевищено у восьми областях: Чернігівській (на 31,8%), Чернівецькій (на 23%), Івано-Франківській (22,6%), Житомирській (на 10%), Хмельницькій (7,2%), Миколаївській (4%), Київській (на 1,8%) та Закарпатській (на 0,3%).

Загалом Україна впритул наблизилася до епідемічного порога.

За звітний тиждень зареєстровано три летальні випадки від грипу, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції; із початку епідемічного сезону — 28, зокрема, четверо дітей віком до 17 років. Жоден померлий не був вакцинований проти грипу.

За результатами лабораторного обстеження методом ПЛР 211 зразків матеріалів у 36,5% отримано позитивні на грип результати, у циркуляції переважають віруси грипу типу A.

Упродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 1 613 людей, а з початку епідемічного сезону — 0,4% населення України.

В аптеках наявні вакцини проти грипу. Тож українці можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Орієнтовна вартість вакцин — від 250 до 350 грн.

Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.

Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у цьому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

вірус, подібний до A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;

вірус, подібнийдо A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2);

вірус, подібний до B/Colorado/06/2017.