Україна може відмовитися від бойкоту міжнародних змагань, в яких беруть участь атлети з росії чи білорусі

24.07.2023 09:59   -
Україна може відмовитися від бойкоту міжнародних змагань
Фото: НОК

Про можливість скасування заборони українським атлетам виступати на світових турнірах, до яких зараз допущені російські або білоруські спортсмени, в ефірі телемарафону «Єдині Новини» заявив міністр молоді та спорту України, голова НОК, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Як зазначив очільник спортивного міністерства та Національного Олімпійського комітету, наразі вже розпочалися дискусії з національними федераціями щодо можливості того, щоб українські спортсмени брали участь у всіх кваліфікаційних змаганнях до літньої Олімпіади-2024, якщо рф та білорусі не буде на Іграх у Парижі.

«Як ми прочитали на сайті Міжнародного олімпійського комітету, за декілька днів будуть надіслані запрошення про участь в Олімпійських іграх усім країнам у світі, але не буде запрошена російська федерація і білорусь. І це, я вважаю, уже якась перемога нашої спортивної спільноти, і міністерства, і НОК. Тому що постійно працювали й працюватимемо, щоб росіян і білорусів не було в спорті», – підкреслив Вадим Гутцайт.

Таким чином, за словами міністра молоді та спорту України, країни-агресори з великою долю ймовірності не виступлять у найближчих Олімпійських іграх при наймі в якості повноправних учасників з власним державним прапором та гімном, оскільки росія та білорусь не отримають офіційних запрошень на Ігри-2024 від Міжнародного олімпійського комітету.

Залишається ще варіант, що російських та білоруських атлетів допустять до Олімпіади, як нейтральних спортсменів. В такому статусі їх, до речі, МОК з кінця березня цього року й рекомендував міжнародним федераціям повертати до світових змагань. Але питання щодо допуску росіян та білорусів саме до Олімпійських ігор поки залишається відкритим. Втім, вже той факт, що навіть у разі допуску на ОІ-2024, країни-агресори не матимуть змоги виступати там, як офіційні учасники з власними державними атрибутами, вже найближчим часом може вплинути на перегляд рішення про заборону українським спортсменам виступати на міжнародних змаганнях, до яких зараз допущені росіяни чи білоруси, особливо якщо ці змагання є кваліфікаційними на паризьку Олімпіаду.

Нагадаємо, що зараз в Україні діє Наказ Міністерства молоді та спорту, який забороняє українським спортсменам виступати на міжнародних турнірах, де присутні атлети з рф та білорусі.

Також нещодавно ми повідомляли, що з початку повномасштабної війни з рф українські спортсмени вибороли на міжнародних змаганнях найвищого рівня понад 5 тисяч медалей.

ОСТАННІ НОВИНИ