Україна фінансуватиме послуги з профілактики та супроводу ВІЛ з державного бюджету

01.10.2019 16:51   -
Автор:
30 вересня 2019 року Міністерство фінансів України затвердило зміни до паспорту бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» КПКВК ДБ 2301400 та погодило 83 млн грн на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ у 2019 році. Цих коштів вистачить для надання послуг понад 252 тисячам українців.
“70% успіху в лікуванні ВІЛ – це консультування та супровід пацієнтів. Саме завдяки цій підтримці вдається утримати прихильність до лікування антиретровіросною терапією та стимулювати безпечну поведінку серед груп ризику. Україна — перша держава серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та супроводу ВІЛ з державного бюджету, а не за кошти міжнародних донорів”, — зазначив гендиректор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта.
Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ передбачають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку. Варто зазначити, що всі витратні матеріали (швидкі тести, презервативи, шприці, тощо) для соціальної роботи вже є – їх закупили міжнародні партнери.
Для кожного регіону України було передбачено 4 окремих пакета послуг, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:
людей, що споживають наркотики ін’єкційно;
працівників комерційного сексу;
чоловіків, що мають секс з чоловіками;
людей, що живуть з ВІЛ.
Загалом, Центр громадського здоров’я провів 92 тендери на закупівлю послуг з профілактики та супроводу ВІЛ. Нині всі процедури закупівель в усіх регіонах країни вже завершено та знаходяться на етапі укладання договорів про надання послуг. Переможцями усіх конкурсних торгів стали неурядові та громадські організації, які мають значний досвід у роботі з ВІЛ-позитивними людьми та людьми, уразливими до інфікування ВІЛ.