Учасників нацвідбору на Євробачення-2020 не перевірятимуть щодо концертів у РФ — НСТУ

18.10.2019 15:31   -
Автор:
Зазначимо, згідно з новими правилами, учасником національного відбору може бути виконавець або колектив, який не здійснює концертної діяльності на території РФ із 2014 року, не планує та не анонсує її під час конкурсу й до фіналу Євробачення, а також не в’їжджав на територію Криму з порушенням законодавства України.
“Договір підписується тими, хто потрапляє у фінальну частину (відбору — ред.). До півфіналу всі вони мають бути поставлені до відома. Це буде опубліковано і у нас у Facebook, і на сайтах, а вже коли доходить до самого відбору, у півфіналі і фіналі — тоді вже можливими переможцями (а вони всі, хто виходять до півфіналу, можуть стати переможцями) підписується цей договір”, — додав він.
Зі слів голови правління НСТУ, якщо учасник відбору підпише договір, а потім з’ясується, що він виступав в РФ чи відвідував Крим з порушенням українського законодавства, юридична відповідальність перед організаторами Нацвідбору для нього не передбачена.
«Це буде тільки соціальна реакція», — пояснив Аласанія.
Нагадаємо, цьогорічний національний відбір на Євробачення-2020 стартував 16 жовтня і триватиме до 25 грудня 2019 року включно.