У Шевченківському районі триває масштабний ремонт теплових мереж (фото)

18.07.2023 12:34   -
У Шевченківському районі триває масштабний ремонт теплових мереж (фото)

Майже 300 кілометрів тепломагістралей, 13 котелень та 43 центральних теплових пункти – велике теплове господарство Шевченківського району Харкова переживає масштабний ремонт. Про це повідомляють Харьковские известия.

Контролює хід робіт начальник Шевченківської філії КП “ХТМ” Володимир Комарницький. В найближчих планах тепловиків — масштабна перекладка над озером – це 48-ма магістраль, яка «народилася» у 1962 році. Володимир Комарницький розповідає, що ця стара магістраль ще до війни добряче псувала нерви тепловикам — за 2 роки дала 10 поривів. Останній з них стався у 2021 році. Тоді довелося взимку міняти ділянку труби. Той ремонт допоміг магістралі пережити 8 блекаутів. Тепер більше ніяких сюрпризів – тільки повна заміна майже двох кілометрів магістралі на нові труби – попередньоізольовані. Роботи на цій ділянці мають завершитися до початку серпня.

За словами Володимира Комарницького, не дали шансів на зимові сюрпризи і магістралі на вулиці Шекспіра. Після важкої воєнної зими магістраль дала дефект на етапі гідровипробувань. Дефект усунули комплексно.

Ще одна довоєнна проблема на Шевченківській філії – котельня Павлове Поле, яка дісталася новому керівництву міста і «Харківських теплових мереж» в аварійному стані. У розпал війни на котельні встановили нові економічні теплообмінники, замінили запірну арматуру. Під час блекаутів усі ці технологічні аспекти свою місію виконали.

Так само міняють запірну арматуру на центральних теплових пунктах. 4 з них, які були в найгіршому стані, зараз проходять тотальну реконструкцію за проектом енергоефективності.

ОСТАННІ НОВИНИ