У росії відібрали право на проведення чергових масштабних міжнародних змагань

07.07.2023 11:36   -
У росії відібрали право на проведення чемпіонату Європи з гандболу

Європейська Федерація гандболу прийняла рішення позбавити росію право на проведення жіночого чемпіонату Європи, який мав відбутися в рф у 2026 році. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Заявку росіян на проведення жіночого Євро-2026 з гандболу було схвалено у листопаді 2021 року, тобто ще до початку повномасштабної війни в України.

Проте від початку російського воєнного вторгнення в Україну за підтримки білорусі, Міжнародний олімпійський комітет рекомендував світовим та європейським федераціям не проводити свої змагання на території цих двох країн-агресорок. Причому цей пункт зберігся і в оновлених рекомендаціях від березня цього року, якими МОК радив повернути російських та білоруських атлетів до індивідуальних міжнародних змагань у нейтральному статусі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ось і Європейська Федерація гандболу (EHF) на нещодавньому засіданні виконкому в австрійському Відні прийняла рішення шукати нового господаря жіночого чемпіонату Європи замість росії.

«Було зосереджено увагу на ситуації з жіночим Євро-2026, який було віддано Росії в листопаді 2021 року. Після засідання виконкому відбулися консультації з Федерацією гандболу Росії та ухвалено рішення шукати альтернативне місце проведення турніру», — йдеться у заяві EHF.

До речі, від початку повномасштабної війни в України російські та білоруські гандбольні збірні і клуби були відсторонені від усіх міжнародних змагань. Це було рішення Міжнародної федерації гандболу, яка в березні цього року продовжила спортивний бан гандбольним командам з країн-агресорок.

Відзначимо, що починаючи з березня минулого року росію та білорусь позбавили право на проведення багатьох міжнародних топових турнірів. В тому числі, у рф відібрали право на проведення чемпіонатів світу з хокею та волейболу, чемпіонатів Європи з шорт-треку та ковзанярського спорту, кількох етапів Гран-прі з фігурного катання.

Крім цього, раніше ми повідомляли, що в лютому цього року у росії відібрали ще й право на проведення чемпіонату світу з водних видів спорту, який мала приймати Казань в 2025 році.

Також нагадаємо, що нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи закликала провести Олімпійські ігри без росіян та білорусів.

ОСТАННІ НОВИНИ