У Харкові вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (фото)

14.12.2022 17:35   -
У Харкові вшанували пам'ять ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС - 2022

Урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися сьогодні, 14 грудня, у сквері Пожежного. Про це повідомляють Харьковские известия.

Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком. У заході взяли участь Харківський міський голова Ігор Терехов, ліквідатори та їхні сімʼї, пожежні та представники громадських організацій.

«Багато років тому ви врятували Україну і весь світ від радіаційної чуми. Сьогодні настав час, коли ваші сини та онуки знову рятують нашу та інші країни, але вже від інших жахіть – від війни, розвʼязаної росією, в якій за майбутні покоління та й в цілому існування нас як нації віддає життя краща молодь. Хлопці та дівчата, які вдягнули військову форму, сьогодні захищають і відстоюють наше рідне місто і Україну, беручи приклад з вас. Ваш подвиг житиме вічно. Подвиг бійців ЗСУ, Нацгвардії, бійців територіальної оборони теж житиме вічно – і ця спадковість дуже символічна», – наголосив мер.

Своєю чергою голова Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Вінник подякував міській владі за підтримку.

«В цей непростий час я хочу подякувати міській владі за те, що приділили належну увагу нашому святу і вкотре довели, що ми, харківʼяни, – непереможні. Харків – справжнє місто-герой! Дякую за розуміння і вирішення наших проблем», – зазначив Анатолій Вінник.

У памʼять про подвиг учасників ліквідації аварії на ЧАЕС відбулося покладання квітів до монументу.

Також з нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС у храмі Святого Іоана Богослова пройшла літургія.

Після богослужіння активістам чорнобильського руху вручили почесні відзнаки.

Раніше ми повідомляли про те, що харків‘яни-переселенці можуть зустрітися с Ігорем Тереховим в Ужгороді.