У Харкові та області діють аварійні відключення світла

23.01.2023 11:05   -
У Харкові та області діють аварійні відключення світла 23 січня 2023

Сьогодні, 23 січня, у п’яти областях України діють аварійні відключення світла, у тому числі в Харківській області. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на Укренерго.

У понеділок споживання електроенергії більше, ніж у неділю, що пов’язано з початком робочого тижня, а також поступовим зниженням температури по всій Україні. У зв’язку з цим зріс дефіцит потужності.

До всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

Вже зранку ліміти перевищені у п’яти областях: Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській та Львівській. Наразі в цих областях застосовуються аварійні відключення, які можливі також в інших областях.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube.

В Укренерго нагадують, що енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Також зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

ОСТАННІ НОВИНИ: