У Харкові створили координаційну раду міст-партнерів

27.07.2022 12:04   -
Новини Харкова: Створено координаційну раду міст-партнерів

Установче засідання Координаційної ради міст-партнерів при Харківському міському голові відбулося 26 липня у режимі онлайн. Про це повідомляють “Харьковские известия” з посиланням на пресслужбу міськради.

У засіданні взяли участь міський голова Ігор Терехов, радник віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Голуб, представники міст-побратимів Харкова, а також дипломатичних та консульських установ міст-партнерів.

Ігор Терехов зазначив, що за 153 дні війни Харків лише п’ять днів не зазнавав жорстоких обстрілів. За цей час ворог зруйнував тисячі багатоповерхових будинків, сотні адміністративних будівель, у тому числі дитячі садки, медустанови та більше половини шкіл. Все це треба буде відновлювати, і без допомоги і досвіду світової спільноти це буде зробити складно.

Представники міст-партнерів Харкова зазначили, що засуджують російську агресію та продовжать всіляко підтримувати Україну та її громадян. Зокрема, відправляти гуманітарні вантажі, відкривати школи для українських дітей, а також брати участь у повоєнному відновленні українських міст, зокрема, Харкова.

У свою чергу Тарас Голуб наголосив на важливості цієї ініціативи для України як держави-кандидата на членство в Європейському Союзі.

«Пропоную створити можливості для залучення нових членів координаційної ради з країн-членів ЄС, а також скористатися можливими механізмами роботи з Європейською комісією. У цьому питанні Харків може розраховувати на підтримку з боку уряду», – наголосив радник віце-прем’єр-міністра.

Ігор Терехов подякував усім за участь в установчому засіданні та запропонував підписати відповідну декларацію. Також мер Харкова повідомив, що поступово коло учасників координаційної ради розширюватиметься.