У громадах Харківської області відновлюють пошкоджені житлові будинки (фото)

14.11.2022 14:00   -
Новини Харківщини: У Чугуєві та Рогані відновлюють пошкоджені будинки

Відновлювальні роботи проводяться у житловому секторі Рогані та Чугуєва Харківської області. Про це повідомляють Харьковские известия.

Селище Рогань у перші місяці повномасштабного вторгнення рф перебувало у так званій «сірій» зоні. За словами начальниці Роганської селищної військової адміністрації Марії Черненко, руйнацій зазнали 65 багатоповерхівок. Також пошкоджено 700 приватних домоволодінь, з яких 19 – не підлягають відновленню.

«Це пошкодження різного характеру – від побитої покрівлі, вибитих вікон до повністю зруйнованих під’їздів. Завдячуючи допомозі обласної військової адміністрації, відновлювальні роботи вже ведуться. Зокрема, приводять до ладу 50 багатоповерхівок. До робіт долучаються і звичайні люди – міняють вікна та перекладають дахи», – додала Марія Черненко.

На одному з таких об’єктів повністю зруйновано частину під’їзду – 4 квартири. Зараз у цьому будинку перекладають дах та проводять «консервацію» знищеного під’їзду, аби уберегти від подальшого руйнування через вплив погодних умов. Надалі буде можливість відновити цю частину будинку.

Читайте також: У Харкові долають наслідки обстрілів житлових будинків (фото)

Проводять реконструкції будинків і в Чугуєві. Тут через ворожі обстріли постраждали 86 багатоповерхівок.

На одному з об’єктів артснаряд влучив у квартиру на п’ятому поверсі. Мешканці залишилися живі. Ударом було знищено міжповерхові та міжквартирні перекриття. Попри руйнації будинку, до вцілілих квартир вдалося подати опалення, воду, світло та газ.

«Ми зробили демонтаж, зараз зробили каркас, будемо заливати монолітні перекриття. Потім будуть побудовані перегородки, балконні плити. В цих квартирах поновимо електрику», – додав головний інженер Сергій Базалєєв.

До 20 грудня роботи на об’єкті мають завершити і мешканці зможуть повернутися до своїх осель.