У Харкові вшанували пам’ять загиблих захисників України. ФОТО

29.08.2019 14:05   -
Автор:
Учасники пам’ятного заходу вшанували загиблих хвилиною мовчання під пісню «Плине кача», з якою з часів Революції гідності традиційно проводжають в останню путь загиблих. Після цього бажаючі поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.
Серед інших, участь у заході взяли заступники голови ХОДА.
«Цього року ми вперше офіційно відзначаємо День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відповідно до Указу Президента. Заснування пам’ятної дати є дуже своєчасним. На Харківщині поховано 208 чоловік, загиблих під час АТО та ООС. Більше 300 чоловік отримали під час бойових дій інвалідність. Загалом більше 15 тисяч мешканців області мають статус учасників бойових дій. І ми пам’ятаємо, що війна триває, і сьогодні люди продовжують віддавати життя за незалежність нашої держави, за можливість для нас розвиватися та зростати як самоідентичне громадянське суспільство», – зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Він також наголосив на тому, наскільки важливою є територіальна цілісність держави, особливо для приграничної Харківщини, яка п’ять років тому опинилася під реальною загрозою окупації.
Також заступник керівника області нагадав, що боротися за незалежність українцям доводилося протягом всієї історії нашої країни.
«Сьогоднішня дата об’єднує всі покоління, яким доводилося відстоювати незалежність, часто ціною життя», – підкреслив Михайло Черняк.