У Харкові проходять виїзні слухання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

08.11.2019 13:56   -
Автор:
Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова відзначила, що на Харківщині законодавці цікавитимуться питаннями соцзахисту, які необхідно зробити пріоритетними цього та наступного року. Серед них – монетизація субсидій, допомога вразливим групам населення: пенсіонерам, ветеранам, людям з інвалідністю тощо.
«У нас будуть 4 сети по одній годині – поговоримо з кожною групою окремо. Хочемо приділити увагу роботодавцям та профспілкам, тому що до сфери відання нашого комітету відносяться також трудові відносини», – сказала Галина Третьякова.
Про стан справ у сфері соціального забезпечення області народних депутатів поінформували заступник голови ХОДА Михайло Черняк та директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага. Михайло Черняк наголосив на необхідності спростити та зробити більш зрозумілою для людей систему пільг та субсидій та підкреслив: «Перше питання, яке завжди виникає: щоб люди і влада не були опонентами, щоб вони були по один бік, і всім було зрозуміло, що влада робить для людей і що люди чекають від влади. Безумовно, одномоментно ми не вирішимо всіх проблем, які сьогодні є. І ми говоримо це відверто. Але реалії потрібно оптимізувати».
Довідка. За інформацією Департаменту соціального захисту населення ХОДА, наразі на Харківщині проживає 791 тисяча пенсіонерів, 655 тис. отримувачів пільг, 132 тис. внутрішньо переміщених осіб, близько 140 тис. людей з інвалідністю. 215 тис. жителів регіону отримують субсидії.