Тримають спортивний фронт! З початку повномасштабної війни з рф українські спортсмени вибороли понад 5 тисяч медалей

11.07.2023 10:05   -
З початку повномасштабної війни з рф українські спортсмени вибороли понад 5 тисяч медалей
Фото: Федерація синхронного плавання України

Міністерство молоді та спорту України проінформувало про міжнародні здобутки українського спорту, які вдалося досягти, попри вторгнення росії в Україну. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Як зазначили у профільному спортивному міністерстві, українські спортсмени здобули від початку повномасштабної війни з російськими загарбниками вже 5507 нагород на міжнародних змаганнях найвищого рівня. Це 2221 золота, 1655 срібних та 1611 бронзових медалей.

Коментуючи такі вагомі здобутки за час непростого воєнного стану, міністр молодощі та спорту України, голова Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт підкреслив у своєму допису в соцмережах, що українці вистояли перед агресією росії та продовжують перемагати, адже вони – нація переможців!

«Ми міцно тримаємо синьо-жовтий стяг та гордо співаємо український гімн на найвищих п’єдесталах! Наші спортсмени посіли третю сходинку на Європейських іграх у Польщі та вибороли ліцензії на Олімпіаду-2024. Наші шахісти тріумфували на Всесвітній шаховій олімпіаді в Індії та Дефлімпіаді у Бразилії. Всесвітні ігри у США також показали, що ми у трійці найсильніших. Окрема гордість за наших паралімпійців, які стали другими у світі на Паралімпіаді у Китаї», – відзначив головний спортивний чиновник країни.

Також очільник спортивного міністерства та НОК додав, що Україна під час війни продовжує відновлювати олімпійську справедливість та розвиває масовий спорт.

«Україна домоглася відсторонення російських та білоруських спортсменів від найпрестижніших міжнародних змагань. Понад 20 міжнародних спортивних федерацій відсторонили представників країн-агресорів, поки триває війна. Ми розвиваємо масовий спорт та будуємо здорову Україну! У рамках ініційованого Президентом України соціального проекту «Активні парки – локації здорової України» понад 2 мільйони українців, 70 000 ветеранів та ВПО, більше 900 тренерів приєдналися до спортивних заходів по всій Україні. Ми рішуче йдемо до перемоги! Ми – нація переможців! Ми переможемо!», – написав Вадим Гутцайт.

Також нагадаємо, що за даними Міністерства молоді та спорту України понад 40 тисяч українських спортсменів виїхали за кордон з початку повномасштабної війни з рф.

Крім того, ми повідомляли, що коментуючи проведення чемпіонату України з плавання, який переривався на тривалі паузи через повітряну тривогу, Вадим Гутцайт зазначив, що в таких умовах українські готуються до міжнародних змагань, в той час, як Міжнародний олімпійський комітет рекомендую допускати російських та білоруських спортсменів до світових змагань.

ОСТАННІ НОВИНИ