Теплові компанії виступили за якнайшвидше прийняття проєкту закону 3800-1

28.09.2020 09:20   -
Автор:
48 підприємств з усієї України обговорили проблеми галузі на всеукраїнському Форумі «Боргова криза на газовому ринку та шляхи стабілізації фінансово-господарської діяльності теплопостачальних та газопостачальних організацій перед початком опалювального сезону». Вже вдруге майданчиком для обговорення стала Федерація роботодавців України.
За словами представників асоціацій «Укртеплокомуненерго» та УкрТЕЦ по всій країні тепловики стикаються з однаковими проблемами: старі борги за газ, вимивання коштів в погашення заборгованостей минулих періодів, брак коштів на модернізацію і підготовку до зими. Ускладнюється ситуація захмарними штрафами з боку НАК «Нафтогаз України», які неможливо включити в тариф на тепло. Наявність боргової проблеми визнають навіть в Міністерстві економіки.
Вирішити проблему теплової галузі можна, стверджують фахівці. І навіть відповідний документ на розгляд Верховною Радою вже зареєстрований. Це проєкт закону 3800-1, який передбачає списання боргів, які утворились на ринку природного газу через державне регулювання.
Всі учасники форуму разом з представниками місцевої влади домовились повторно звернутись до РНБО, Кабміну та Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг з вимогою якомога швидше розглянути проєкт закону №3800-1 та передати його до Верховної Ради.