Світовий спорт продовжує змінювати багаторічні правила, щоби підтримати українців

16.08.2023 10:10   -
Світовий спорт змінює правила, щоби підтримати українців
Фото: UWW

На цьому тижні у столиці Йорданії – Аммані проходить чемпіонат світу зі спортивної боротьби серед спортсменів не старше 20 років. На планетарному турнірі потужним складом, до якого входять і харківські борці, виступить й українська збірна. Також до змагань допущені нейтральні атлети з росії та білорусі. Через те, що українці можуть зустрітися на килимі з представниками країн-агресорів організатори ЧС-2023 змінили деякі норми регламенту світового турніру. Про це повідомляє спортивна редакція «Інфосіті».

Українська збірна буде представлена на юніорському чемпіонаті світі U-20 зі спортивної боротьби у всіх трьох дисциплінах – вільної, греко-римської та жіночої боротьби.

Також зазначимо, що на цьому турнірі виступають і борці з рф та білорусі. Ще навесні цього року Об’єднана міжнародна федерація боротьби (United World Wrestling) допустила їх до змагань під своєю егідою. Ці атлети мусять дотримуватися повного нейтралітету і не належати до збройних структур двох країн-агресорок.

Традиційні правила UWW передбачають, що спортсмени мають тиснути один одному руку до та після поєдинку. Проте через повномасштабну війну в Україні, яку розв’язала росія за підтримки білорусі, українські спортсмени відмовляються тиснути в очних зустрічах з «нейтральними» спортсменами з країн-агресорок. Причому така відмова може привести навіть до дискваліфікації, як це було на нещодавньому чемпіонаті світу з фехтування з українською шаблісткою Ольгою Харлан. Саме після цього гучного скандалу Міжнародний олімпійський комітет закликав організаторів світових турнірів «до чутливості на змаганнях між українцями та нейтральними спортсменами».

Організатори цьогорічного чемпіонату світу U-20 зі спортивної боротьби вирішили уникнути подібних інцидентів та, поважаючи позицію українських спортсменів, змінили норми регламенту планетарного турніру. Борцям з України дозволили відмовитись від традиційних рукостискань, якщо їх суперником стане атлет з країни-агресороки, і це не буде порушенням правил UWW. Варто також відзначити, що перед початком нинішніх змагань відповідні листи з проханням дозволити українцям не тиснути руки атлетам з рф та білорусі до United World Wrestling направили ще й Міністерство молоді та спорту України і Асоціація спортивної боротьби України.

Зазначимо, що першими боротьбу за нагороди юніорського ЧС-2023 розпочали борці вільного стилю. Впродовж перших змагальних днів одразу трьом українським борцям довелося зустрітися на килимі з “нейтральними” суперниками. В тому числі й харків’янину Володимиру Кочанову, який у 1/8 фіналу ваговій категорії до 125 кг здолав білоруса Олександра Градовкіна. Після цього поєдинку Кочанов не тиснув руки своєму опоненту, так само зробили й інші українські борці після сутичок з «нейтральними» атлетами.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Також раніше ми повідомляли, що Міжнародна федерація фехтування змінила правила щодо рукостискань між спортсменами.

Крім того, Жіноча тенісна асоціація також підтримала рішення українських тенісисток не тиснути руки суперницям з росії та білорусі.

ОСТАННІ НОВИНИ