Роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування людини з інвалідністю

03.05.2024 17:42   -
Компенсація за працевлаштування людини з інвалідністю в Україні

У 2023 році Міністерство економіки України разом з Державною службою зайнятості запровадило програму компенсацій вартості облаштування робочого місця для людини з інвалідністю. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Як повідомили в Мінекономіки, в Україні з-понад 2,7 млн осіб з інвалідністю лише 16% мають роботу.

«Наше завдання – змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді всі сторони чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність в жодному разі не ставала перешкодою для роботи», – зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Так, за працевлаштування людини з інвалідністю І групи держава компенсує роботодавцю до 106,5 тис. грн, а ІІ групи – до 71 тис. грн. Для цього необхідно облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту прийняття на роботу. Також потрібно подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал «Дія».

За даними міністерства, за період впровадження програми компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. 2024 року в бюджеті держави закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць, і вже було профінансовано 12,5 млн грн.

ОСТАННІ НОВИНИ