Провідні білоруські спортсмени записали потужне відеозвернення до своїх громадян та військових

24.10.2022 15:09   -
Війна в Україні: Провідні білоруські спортсмени записали потужне звернення

Відповідне звернення з’явилося в соціальних мережах на сторінках Білоруського фонду спортивної солідарності. Про це повідомляє спортивна редакція Харьковских известий.

З закликом не допустити вторгнення білоруської армії на територію України звернулися двадцять провідних представників білоруського спорту (атлетів, тренерів, спортивних судів та менеджерів), які знаходяться в опозиції до диктаторського режиму лукашенка та всебічно підтримують Україну у війні проти російських загарбників. Серед них і відоме спортивне подружжя, яке зараз знаходиться в еміграції через переслідування з боку влади білорусі – срібний призер Олімпійських ігор, чемпіон Європи та призер чемпіонату світу з легкої атлетики (десятиборство) Андрій Кравченко та його дружина – призерка юніорського чемпіонату світу, віце-чемпіонка Європи з легкої атлетики (семиборство) Яна Максимова.

Загалом до звернення долучилися представники 10 видів спорту – легкої атлетики, футболу, гандболу, дзюдо, самбо, кікбоксінгу, карате, тайського боксу, фехтування та спортивної гімнастики. В тому числі, у звернені взяли також участь білоруський футбольний тренер Олег Дулуб, який зараз працює в Україні і є головним тренером ФК «Львів», та гравець національної збірної Білорусі й українського футбольного клубу «Колос» (Ковалівка, Київська область) Микола Золотов.

«Поділіться цим відео зі своїми друзями та знайомими. Ми повинні не допустити участі білорусів у злочинах проти людяності заради двох диктаторів, які руйнують міста і мирне населення України», – йдеться в анотації до цього звернення на сторінці Білоруського фонду спортивної солідарності.

Відзначимо, що це звернення зараз активно репостять й відомі українські спортсмени. Відео хоч і на білоруській мові, проте його важливий посил зрозумілий і актуальний.

Зокрема, відео виклала й українська чемпіонка світу та Європи, бронзова призерка Олімпійських ігор Ольга Саладуха, яка зараз є народною депутаткою та головою підкомітету Верховної ради України з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності.

«Дякую Білоруському фонду спортивної солідарності за чітку позицію. Сьогодні Білорусь фактично окупована росіянами, а лукашенко є їхньою маріонеткою. Мета рашистів – пов’язати усіх кров’ю. Тобто змусити білорусів убивати українців. Мусимо протидіяти цьому. Нам немає за що воювати з білорусами. Але якщо вони нападуть, змушені будемо захищатися. Бо ми на своїй землі і наш святий обов’язок її відстояти. Тож закликаю усіх громадян Білорусі дослухатися до голосу спортсменів, які прагнуть відвернути війну між двома колись добрими сусідами. Україна сьогодні бореться за власну свободу. Білорусь також рано чи пізно буде вільною. Віримо в це і розраховуємо на мудрість та силу білоруського народу», – написала українська чемпіонка в коментарі до звернення білоруських спортсменів.

Також нагадаємо, що раніше ми повідомляли, що українські провідні паралімпійці закликали міжнародну спільноту до повного бойкоту російських і білоруських спортсменів, які підтримують війну в України та дії країн-агресорів.