Пацієнтам Харківської дитячої лікарні передали 16 собак-обіймак (фото)

21.07.2022 14:32   -
Новини Харкова: Дитяча лікарня отримала терапевтичні іграшки «Хібукі»

Американська благодійна організація «United Help Ukraine» передала пацієнтам Міської клінічної дитячої лікарні №16 Хібукі – іграшкові собаки, призначені для терапевтичних методик роботи з дитячою травмою. Про це повідомляють “Харьковские известия”.

Вперше таку іграшку створив ізраїльський доктор Шай Хен-Галь під час другої Ліванської війни. З того часу Хібукі, що в перекладі з івриту означає «обійми», допомагає дітям Ізраїлю, Японії, Америки, Лівану та Тегерану, а зараз – і України впоратися з травмами, отриманими під час війни. Граючись з собакою, дитина проєктує свої почуття на Хібукі і в такий спосіб запускає процес відновлення.

Міська клінічна лікарня №16 стала першим лікувальним закладом в Україні, де застосували Хібукі-терапію. Психолог закладу Владислава Андрущенко пройшла відповідний курс навчання та тепер застосовує цю методику для лікування психологічних травм у дошкільнят міста Харкова. Від «United Help Ukraine» лікарня отримала перші 16 собак-обіймак.

Терапевтична методика «Хібукі» впроваджується в рамках проєкту «Відкриті обійми», який у перші дні російської агресії започаткували психологи Дафна Шарон-Максимов та Ольга Леймунська. Український варіант іграшки виготовляється у Дніпрі, таким чином американська компанія «United Help Ukraine» підтримує українське виробництво. До кожної іграшки додається ілюстрована книжка, в якій можна дізнатися історію собаки Хібукі.

Раніше ми повідомляли про те, що у десяти лікарнях Харкова встановлять сучасні фільтри для очищення води.