Пасти для чищення зубів: що пропонують сучасні виробники

28.03.2024 12:29   -
Пасти для чищення зубів: що пропонують сучасні виробники

Зубна паста — один із найважливіших косметичних засобів для догляду за ротовою порожниною. Однак, купуючи її, люди зазвичай надають перевагу певному бренду або враховують якусь важливу властивість (для лікування, відбілювання). Але фахівці стоматологічних клінік вважають, що вибір цього засобу може сильно вплинути на ваше здоров’я, тому важливо знати деякі ключові моменти перед придбанням продукту.


Зубна паста може бути гігієнічною та лікувально-профілактичною. У першому випадку це засоби, які не дозволяють розвиватися різним видам захворювання: гінгівіту, карієсу, пародонтозу. У них гарно виражені антисептичні та протизапальні властивості. У другому випадку це пасти, за допомогою яких можна очистити міжзубні проміжки та поверхні зубів від малесеньких частинок їжі та нальоту.

У сучасному світу існує й інша класифікація цього косметичного засобу. Пасти розділяють на п’ять видів:

  1. Для чутливих зубів. Містять інгредієнти, які допомагають зміцнити ясна й захистити емаль.
  2. Сольові. Це засоби, які насичені мінеральними солями. Вони покращують колообіг у дрібних судинах, а також стимулюють метаболічні процеси. Рекомендується використовувати тільки за призначенням стоматолога.
  3. Протизапальні. Виготовляються на основі лікарських рослин і допомагають, якщо в ротовій порожнині виникають запальні процеси. Це ідеальний вибір для очищення чутливих зубів.
  4. Протикаріозні. Їх рекомендують дітям для догляду за зубами. Кальцій і фтор, які є в складі цього засобу, — відмінна профілактика розвитку карієсу.
  5. Відбілювальні. Завдяки специфічним ферментам, які є в складі цього продукту, можна очистити зуби від темного нальоту.

На нашому ринку косметичний засіб для догляду за ротовою порожниною представлений різними брендами та видами, тому з покупкою зубної пасти не буде проблем. Її можна вибрати, враховуючи вік та особливості людини.

Якою пастою чистити зуби найкраще

Вибираючи засіб для догляду за зубами, потрібно звертати увагу на активні компоненти. Наприклад, фтор добре відновлює зубну тканину та запобігає виникненню карієсу. Кальцій зміцнює емаль і на початкові стадії усуває руйнування зубів. Цитрат цинку здатний нейтралізувати неприємний запах із рота та не дозволяє м’якому нальоту перетворюватися на зубний камінь. Трав’яні екстракти відомі тим, що мають протизапальну та ранозагоювальну дію.

Хлоргексидин має антисептичний ефект, але такі пасти не варто використовувати кожного дня. Якщо потрібно оздоровити ясна та позбавити їх кровоточивості, рекомендується придбати засіб, де активним компонентом є пептиди.

Важливо пам’ятати, що правильний вибір пасти — половина справи. Щоб ротова порожнина була здоровою, потрібно правильно чистити зуби. Також варто слідкувати за тим, щоб проводити ці гігієнічні процедури два рази на день протягом двох хвилин.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ