Озеро у Манжосовому яру вкрилося величезними рожевими плямами (фото)

11.07.2023 11:17   -
Озеро у Манжосовому яру вкрилося величезними рожевими плямами (фото)

Великі рожеві плями з’явились на поверхні озера, що знаходиться на території Манжосового яру, розташованого на території мікрорайону Північна Салтівка. Про це повідомляють Харьковские известия.

Першим про появу дивних плям розповів відомий у Харкові екоактивіст Артем Приходько. Він завітав до озера у Манжосовому яру з перевіркою щодо стану дамби, яка була зруйнована внаслідок обстрілу ще восени 2022 року.

Артем звернувся по допомогу до представників КП “КВЛК”, і вони повністю відновили дамбу. Тож озеро почало потроху наповнюватися водою. Втім на поверхні водойми з’явились рожеві плями.

Звернення щодо події з появою плям було направлено до Державної екологічної інспекції у Харківській області. 7 липня 2023 року Державні інспектори з охорони довкілля здійснили виїзд на місце події.

Ймовірним джерелом рожевого кольору води у водоймі екологи попередньо назвали природне явище, пов’язане із життєдіяльністю водоростей.

Для детального аналізу та встановлення причин явища інспекторами лабораторії були відібрані проби води, які наразі досліджуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи з’ясовують причину масового мору риби в річці Уди під Харковом

ОСТАННІ НОВИНИ