Одного з керівників харківського вишу впіймали на хабарі у тисячу доларів США. ФОТО

20.09.2019 15:56   -
Автор:
Правоохоронці встановили, що директор центру по роботі з іноземними студентами одного з харківських вишів організував протиправну схему отримання хабарів з іноземних студентів закладу.
«Як встановило слідство, 26-річний співробітник університету отримав від студентки з Марокко 1 тис. дол. Четвертокурсниця не склала сесію і мала бути відрахована з вишу. Директор центру за грошову винагороду обіцяв дівчині закрити академічну заборгованість та не вживати заходів щодо її відрахування та подальшої депортації з країни», — розповів керівник місцевої прокуратури Олександр Фільчаков.
За попередніми даними, освітянин діяв через посередника – 26-річного громадянина Іраку.
Після отримання другої частини хабара у розмірі 500 доларів США, правоохоронці затримали посадовця у його робочому кабінеті разом з посередником згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Пiд час проведення слiдчих розшукових дiй гроші були вилученi.
Факт події внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Вирішується питання про повідомлення обом чоловікам про підозру у скоєнні вищезазначеного злочину та обрання відносно них міри запобіжного заходу.
Слідчі дії тривають.