Незаконно передані у власність харків’янки 2 га лісу повернуто державі

13.12.2019 11:36   -
Автор:
Зазначена земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту на території Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області.
Прокуратурою встановлено, що земельна ділянка, надана у власність, є частиною лісу, належить до земель лісогосподарського призначення державної власності та перебуває у постійному користуванні в одного з державних підприємств лісогосподарської галузі. Отже, райдержадміністрація, приймаючи розпорядження про безоплатну передачу земельної ділянки громадянці, незаконно, за відсутності належних повноважень, змінила цільове призначення земельної ділянки з земель лісогосподарського на землі сільськогосподарського призначення.
З урахуванням викладеного, прокурор звернувся з позовом до суду, в якому просив визнати недійсними розпорядження Харківської РДА, на підставі яких відчужено земельні ділянки у приватну власність, державний акт про право власності на земельну ділянку, а також про зобов’язання громадянку повернути зазначену земельну ділянку державі.
Наразі постанова суду набрала законної сили та хід її виконання перебуває на контролі прокуратури області.
Також за вказаним фактом проводилось досудове розслідування, за результатами якого обвинувальний акт у відношенні фізичної особи – підприємця, яким розроблявся відповідний проект землеустрою з численними порушеннями вимог законодавства, направлено до суду.