Нацбанк випустив пам’ятні монети “Ой у лузі червона калина” (фото)

19.07.2022 13:01   -
Новини України: Пам’ятні монети "Ой у лузі червона калина" - Нацбанк

Пам’ятні монети “Ой у лузі червона калина” Національний банк ввів у обіг сьогодні, 18 липня. Про це повiдомляють “Харьковские известия”.

“Ці пам’ятні монети – одні з перших, які вводяться в обіг з початку війни. Вони присвячені українській пісні, яка після віроломного нападу російських військ на Україну зазвучала з новою силою та стала сучасним символом протистояння російській військовій агресії”, – розповіли у НБУ.

Пам’ятні монети “Ой у лузі червона калина” продовжують нову серію “Безсмертна моя Україно”. Дизайн їх розробив київський художник Дмитро Кривонос. На аверсі монет у центрі розміщено стилізовану символічну композицію, на якій захисники різних поколінь: козак, січовий стрілець і сучасний воїн Збройних Сил України підіймають калину – опоетизований символ України, крона якої нагадує абриси кордонів нашої Батьківщини. На реверсі монет у центрі зображено гілку з листком і ягодома калини.

Новини України: Пам’ятні монети "Ой у лузі червона калина" - Нацбанк

Заявлений тираж монети номіналом 10 гривень – до 5 000 штук, монети номіналом 5 гривень – до 250 000 штук.

Придбати пам’ятні монети можна буде в банків-дистриб’юторів із продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції: АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”.

Раніше ми повідомляли про те, що банк Естонії розпочав продаж монети, присвяченій Україні.