Начальник відділу у м. Харкові ГУ Держгеокадастру у Харківській області незаконно передав землі на майже 400 тис.грн

25.11.2019 13:40   -
Автор:
Нагадаємо, у жовтні цього року місцева прокуратура повідомила про підозру зазначеному посадовцю у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Як розповіла керівник місцевої прокуратури Катерина Шевцова, у лютому 2010 року вказаною посадовою особою підписано позитивний висновок по проекту землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок для будівництва житлового будинку та садівництва у власність громадянину загальною площею 0,22 га. У подальшому це стало підставою для передачі вказаних земель у приватну власність. При цьому, ці землі фактично є державною власністю та перебувають у постійному користуванні Державного підприємства «Харківська лісова науково-дослідна станція».
Ринкова вартість незаконно відчужених земель складає майже 400 тис.грн. Таким чином, дії вказаного посадовця призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок лісогосподарського призначення.
Окрім цього, з метою повернення незаконно наданих у приватну власність земельних ділянок лісового фонду місцевою прокуратурою подано позов, який наразі перебуває на розгляді суду.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.