На Харківщині засіяли 108 тис. гектарів ярих зернових та зернобобових культур

20.04.2024 11:30   -
На Харківщині засіяли 108 тис. гектарів ярих зернових та зернобобових культур

Під час брифінгу в Офіційному медіацентрі Харківської ОВА 19 квітня обговорили початок весняно-польових робіт в регіоні. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Заступник начальника ХОВА Євген Іванов розповів, що цього року через ранню весну польові роботи розпочалися на два тижні раніше від оптимальних термінів.

Це третя весняно-польова кампанія, яка проходить у наших аграріїв в умовах повномасштабного вторгнення рф. Через бойові дії маємо значне забруднення територій вибухонебезпечними предметами. За нашим прогнозами зможемо працювати в цьому році на 68% оброблюваних земель. Під урожай 2024 року загальна посівна площа сільськогосподарських культур займатиме 1,3 мільйона гектара. Це на 3,5% більше, ніж у 2023 році, – зазначив Євген Іванов. 

Прогнозується, що зерновими культурами буде засіяно понад 610 тисяч гектарів, технічними – 557 тисяч гектарів, картоплею та овочевими – 70 тисяч гектарів, кормовими – більш ніж 40 тисяч гектарів.

Структура посівів на полях залишається традиційною, де переважає пшениця, кукурудза та соняшник. Є збільшення посівних площ олійних культур – соняшника, натомість відповідно менше сіятимуть кукурудзу. Популярною залишається соя, горох, ячмінь, гречка, просо, – сказав заступник начальника ХОВА. 

Також він розповів про хід проведення посівної кампанії. На сьогодні по всіх категоріях господарств області ярі зернові та зернобобові культури посіяні на площі понад 108 тисяч гектарів. Зокрема, посіяно майже 43 тисячі гектарів ярого ячменю, понад 17 тисяч гектарів гороху, 9 тисяч гектар ярої пшениці, 4,4 тисячі гектара вівса, 32 тисячі гектарів кукурудзи на зерно та більш ніж 2 тисяч гектарів інших зернових та зернобобових культур.

Найбільше ярими зерновими та зернобобовими культурами засіяно площі Богодухівського, Красноградського та Лозівського районів, тобто там, де немає замінованої землі. Також соняшником вже засіяно 82 тисячі гектарів, – підсумував Євген Іванов. 

Окрім того, додав про втрати у сільському господарстві. За оперативними даними районних військових адміністрацій, від агресії російської федерації постраждало понад 630 сільськогосподарських підприємств, також пошкоджено та зруйновано майже 1100 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.