На Харківщині розмінували вже понад 90 тисяч гектарів територій

22.02.2024 14:43   -
На Харківщині розмінували понад 90 тисяч гектарів територій

У Харківській області виявили та знешкодили 160 375 вибухонебезпечних предметів, які залишили окупанти. Про це повiдомляє Iнфосiтi.

Внаслідок дій російських окупантів на Харківщині забруднено вибухонебезпечними предметами понад 1,2 мільйона гектарів земель. Серед них – 170 тисяч га лісів, більше 574 тисяч га земель сільгосп призначення. За увесь період робіт з розмінування було обстежено 92,7 тисяч гектарів території та знешкоджено 160 375 боєприпасів.

«Нині на Харківщині повністю розміновано село Циркуни. З жовтня 2023 року активні роботи тривають в селах Камянка, Вірнопілля, Залиман, Старий Салтів, Руські Тишки, Черкаські Тишки. До процесу розмінування, окрім зведених піротехнічних підрозділів, залучені піротехніки з 6 міжнародних та неурядових організацій», – зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Серед урядових операторів протимінної діяльності на Харківщині працюють 69 груп розмінування. До складу неурядових входять ще 50 груп, 32 групи нетехнічного обстеження та 17 груп інформування.

Зазначається, що з настанням сприятливих погодних умов, до робіт буде залучено ще 5 машин механічного розмінування, серед них ARMTAС-400, Hydrema 910, MV-4, MV-10.

Пріоритетними напрямками розмінування залишаються критична інфраструктура, системи водо-, газо-, тепло-, електропостачання, основні автошляхи.

ОСТАННІ НОВИНИ