На Харківщині обстежили 700 км обстріляних ворогом газопроводів (фото)

11.01.2023 12:00   -
На Харківщині обстежили 700 км обстріляних ворогом газопроводів

Фахівці АТ “Харківгаз” продіагностували інфраструктуру після обстрілів та руйнувань за допомогою мобільної лабораторії, яка оснащена обладненням французької компанії Gazomat. Про це повідомляють Харьковские известия.

Для оперативної відбудови пошкоджених ворогом комунікацій, визначення місць витоків газу на підземних мережах мобільна лабораторія обстежила близько 700 км газопроводів у Харкові та деокупованих селищах Харківського району.

Довідка. Мобільна лабораторія – це автомобілі, що призначені для пошуку витоків газу на підземних та надземних газопроводах на швидкості до 40 км на годину. На їхніх бамперах є вісім датчиків, які здатні виявити найменшу концентрацію метану на відстані 8-ми метрів від авто. Спеціальна програма фіксує на карті ймовірне місце пошкодження труби та сповіщає про це сигналом. Якщо витік підтвердився, спеціаліст ручним детектором встановлює його точне місце та викликає аварійну бригаду.

“Лише дві такі лабораторії обстежили понад 300 км газопроводів Харкова за 10 днів – проаналізували їх на наявність пошкоджень та витоків газу довкола всього міста. У Харківському районі мобільна лабораторія виявила 9 ретельно-прихованих витоків газу на перебитих мережах. Це дозволило фахівцям АТ «Харківміськгаз» та АТ «Харківгаз» відновити стабільну роботу газової системи у стислі терміни”, – розповіли на підприємстві.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.