На Харківщині проводять профілактичні заходи для недопущення коронавірусу 2019-nCoV

29.01.2020 11:59   -
Автор:
Там будуть виділені окремі бокси у відділеннях гострих респіраторних вірусних інфекцій, додатково придбано медикаменти, планується закупівля цільових тест-систем для верифікації коронавірусу. Приймальні відділення інфекційних лікарень також укомплектують спеціальним одягом, респіраторами, масками і так далі. Обов'язковий додатковий інструктаж пройдуть бригади екстреної допомоги.
Для діагностики будуть також залучені можливості Державного лабораторного центру, підрозділи якого є в обласному центрі та районах Харківщини. На даний час у випадку підозри на захворювання 2019-nCoV забори крові пацієнтів можуть спрямовуватись до Державного центру громадського здоров’я МОЗ – результат аналізу стає відомим менше, ніж за 2 доби.
На даний момент, за інформацією Департаменту охорони здоров’я ХОДА, в Харківській області немає підтверджених випадків захворювання на коронавірус 2019-nCoV.
У департаменті відзначили, що перші ознаки, які виявляли у тих, хто захворів на новий вірус у китайському місті Ухань, були характерні для ГРВІ: чхання, кашель, підвищена температура тіла. Також у багатьох випадках специфічним симптомом став гострий кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки очей). Тією ознакою, яка має викликати особливу настороженість, є утруднене дихання. При виявленні подібних ознак головне – не панікувати та вчасно звертатися за медичною допомогою.
Коронавірус 2019-nCoV, що поширюється з китайського Уханя, вразив уже понад 6 тисяч людей, за добу, з 27 до 28 січня, вірус виявили у близько 1,6 тисячі осіб.
Загальна кількість жерт вірусу досягла вже 136 чоловік. Ці дані сьогодні, 29 січня, оприлюднила Нацкомісія охорони здоров’я КНР.