На Харківщині готуються завершити процес децентралізації

03.02.2020 11:55   -
Автор:
Як повідомили у ХОДА, відповідно до чинної редакції перспективного плану, до нього внесені 60 проєктних об’єднаних територіальних громад. Мінрегіон доручив на обласному рівні доопрацювати документ у розрізі 6 районів: Близнюківського, Великобурлуцького, Ізюмського, Первомайського, Сахновщинського та Харківського. Крім того, найбільш обговорюваними стали питання щодо створення, кількості та конфігурації громад у Балаклійському, Лозівському та Богодухівському районах, а також приєднання сіл до вже наявних ОТГ, наприклад, Мереф'янської.
Окрім експертів та депутатів обласної ради, до дискусії долучилися деякі сільські голови. Так, на думку представника Орільської громади Лозівського району Олександра Пилипенка, їх громада є спроможною та може створити власну ОТГ. Про можливість створення мінімум трьох громад у Богодухівському районі говорив Шарівський селищний голова Анатолій Бабак.
Як зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк, який є головою робочої групи, зауваження, які прозвучали, будуть враховані.
«За результатами засідання голові ХОДА рекомендовано розглянути пропозицію щодо спрямування проєкту Перспективного плану формування територій громад Харківської області на розгляд Кабінету Міністрів України. Також пропонується провести додаткові консультації із зацікавленими сторонами на предмет відповідності пропозицій, що надходять до ХОДА з приводу внесення змін до цього документу», — підсумував Михайло Черняк.