На Харківщині частішають випадки пожеж від обігрівальних приладів

11.11.2019 14:40   -
Автор:
Тільки напередодні одна з пожеж, причиною якої стало порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення, забрала життя 27-річного чоловіка.
Так, 10 листопада о 22:24 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку за адресою: м. Мерефа, вул.Чернишевського, 6.
На ліквідацію пожежі було направлено рятувальників з 49-ї Державної пожежно-рятувальної частини. На момент їх прибуття вогонь встиг охопити внутрішнє приміщення та перекриття будинку площею 20 м.кв. У решті кімнат будинку спостерігалось сильне задимлення. Під час проведення розвідки ланкою газодимозахисників виявлено тіло загиблого 27-річного чоловіка.
Оперативні дії рятувальників дозволили ліквідували пожежу у масштабах, яких вона набула на момент прибуття підрозділів ДСНС. Час локалізації – 23:10, час ліквідації – 00:45.
Зважаючи на дані обставини, ГУ ДСНС України у Харківській області звертає увагу мешканців Харківщини на необхідність бути вкрай обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами. Суворо дотримуйтесь наступних правил безпеки:
– використовуючи електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів.
– не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Пам’ятайте: найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони.
– у разі користування пічним опаленням (перед початком, а також протягом усього опалювального сезону) слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці.
– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
– золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.
Під час використання пічного опалення не допускається:
– залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
– користуватися печами, які мають тріщини;
– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
– зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
– використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
– здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.
Пам’ятайте! Лише дотримання простих, але вкрай необхідних заходів, допоможе зберегти житло та життя! Будьте пильні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, а також прищеплюйте це своїм дітям змалку.