МОН продовжує вступну кампанію до закладів професійної освіти

29.08.2022 14:10   -
Новини Харкова: Вступну кампанію до закладів профосвіти продовжено до 01.11.2022

На сьогодні, 29 серпня, до закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківщини вже прийняли більш ніж 2600 вступників. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на Департамент науки і освіти ХОВА.

За регіональним замовленням було прийнято 2503 учнів та 147 – за державним.

У Департаменті зазначили, що згідно з рішенням Міністерства освіти і науки, заклади професійної освіти зможуть зараховувати вступників на вільні місця регіонального та державного замовлення до 1 листопада.

У МОН прокоментували, що зазвичай вступну кампанію до профтехів продовжували до 1 жовтня. Однак цьогоріч через масштабну збройну агресію росії українські вступники мають багато перешкод для вчасного подання документів на вступ. Зокрема, йдеться про вступників із територій, які розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні, блокуванні. Для того, щоб вступники мали можливість здобути професійну освіту, донабір на вільні місця триватиме на місяць довше – до листопада.

«Першокурсники розпочнуть заняття традиційно з 1 вересня. По ходу комплектування нових груп або донабору до вже сформованих, учні розпочинатимуть навчання і здобуватимуть робітничі професії», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Олександр Костюченко.

Раніше ми повідомляли про те, що у харківські вузи абітурієнти подали 65 тисяч електронних заяв.