Мер Харкова поїхав до Великої Британії, аби взяти участь у Конференції з реконструкції України

20.06.2023 20:53   -
Мер Харкова поїхав до Великої Британії з робочим візитом

Харківський міський голова Ігор Терехов вже обговорив механізми ефективного залучення громади до проєктів відновлення міста та залучення інвестицій на ці проєкти у Великій Британії. Про це повідомляють Харьковские известия.

У заході взяли участь віце-прем’єр-міністр України Олександр Кубраков та помічник Генерального секретаря ООН Деніз Браун. Мер Харкова озвучив п’ять пілотних проєктів, над якими працюють у рамках створення нового Генерального плану розвитку міста.

За його словами, перший проєкт – це «Спадщина», і його мета – відновити центральну частину міста.

«Ми хочемо перетворити площу Свободи на зручний громадський простір, центральну вулицю міста – на зелену пішохідну вулицю з велосипедним рухом. Також у місті будуть створені пішохідні райони», – зазначив Ігор Терехов.

Мер повідомив, що мета другого проєкту – «Промисловість» – полягає в тому, щоб побудувати сучасний, екологічно чистий завод, пов’язаний з енергетичною галуззю, на території одного з колишніх заводів. Проєкт «Житло» передбачає будівництво енергоефективних, автономних та безпечних будівель, а проєкт «Наукове сусідство» – створення сучасного багатофункціонального району на території колишнього ринку.

«Це буде науковий парк з лабораторіями, житловими будинками, магазинами, інфраструктурою для відпочинку, спрямований на розвиток молоді, стартапів, IT-галузі. Сам ринок теж буде збережений, але у меншому вигляді», – наголосив мер Харкова.

Також Ігор Терехов повідомив, що у рамках проєкту «Річки» в місті створять сучасні зони відпочинку, пішохідні та велодоріжки, і вкотре наголосив: мешканці Харкова обовʼязково матимуть змогу висловити свою думку та вплинути на те, як у майбутньому виглядатиме їхній район чи місто загалом.

Нагадаємо, що у створенні нового Генплану розвитку Харкова бере участь команда британського архітектора Нормана Фостера.

ОСТАННІ НОВИНИ