Майже 130 кг наркозасобів вилучили з початку року харківські поліцейські

26.09.2019 11:00   -
Автор:
Як зазначив заступник начальника Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Харківській області Андрій Виноградов, підрозділами поліції ведеться постійна робота з наркозлочинами.
– У 2019 році виявлено 2188 наркозлочинів, за якими відкриті кримінальні провадження, у тому числі 703 тяжких та особливо тяжких злочини, – розповів Андрій Виноградов. – Повідомлено про підозру по 1403 кримінальних провадженнях.
Одним із найпоширеніших способів розповсюдження заборонених речовин стали інтернет-крамниці. Для блокування інтернет-ресурсів з продажу наркотиків фахівці факультету кіберполіції ХНУВС створили чат-бот «Стопнаркотик». За його допомогою користувачі соціальної мережі «Telegram» по всій території України зможуть блокувати інтернет-крамниці, які продають наркотичні речовини.
– Майже 90% продажів наркотичних речовин здійснюється саме через цей інтернет-канал, адже він оснащений спеціальною системою шифрування, і саме створений чат-бот дозволяє блокувати такі сторінки магазинів, – розповів декан факультету кіберполіції В’ячеслав Марков. – Усього за кілька днів роботи чат-боту користувачі допомогли заблокувати вісім адрес наркокрамниць у мережі «Telegram».
Також завдяки чат-боту будь-який користувач може анонімно поскаржитися адміністрації каналу на акаунт, з якого здійснюється наркоспам. Зайти на сторінку Telegram-каналу можна за посиланням https://t.me/StopDrugsBot.