Країни-ізгої усюди. Росіян та білорусів залишили за бортом ще одного Євро

18.10.2022 13:40   -
Збірні Росії та Білорусі не допустили до жіночого Євробаскету-2023

Міжнародна спільнота продовжує підтримувати Україну, надаючи всебічну допомогу та вводячи проти країн-агресорів чергові санкції та обмеження. В тому числі, представників рф та білорусі з початку війни тотально ізолюють й у світовому спорті. Про це повідомляє спортивна редакція «Харьковских известий».

Чергову заборону проти російських та білоруських спортсменів ввела Міжнародна федерація баскетболу. Виконком ФІБА-Європа вчора ухвалив рішення про виключення збірних росії та білорусі з відбірного турніру до жіночого Євробаскету 2023 року. У травні збірні та клуби цих країн вже були усунені від міжнародних змагань, але тоді це рішення не поширювалося на жіночий чемпіонат Європи-2023. Нове рішення засноване в тому числі й на рекомендаціях Міжнародного олімпійського комітету. Таким чином, збірні росії та білорусі не зіграють у відбіркових матчах у листопаді 2022 та у лютому 2023 року і вже точно пропустять чергові масштабні змагання в Європі. Результати вже зіграних попередніх матчів обох команд відбору до Євро-2023 будуть визнані недійсними.

Нагадаємо, що на минулому тижні представників рф та білорусі вирішили також не допускати до участі в найбільш масштабних змаганнях континенту – Європейських іграх, які відбудуться в Кракові наступного літа. Трохи раніше збірну росії з футболу не допустили й до відбірного турніру чемпіонату Європи 2024 року.

Загалом же проти російських та білоруських спортсменів і федерацій з початку повномасштабної війни в України було запроваджено вже більше 130 міжнародних спортивних санкцій. Обмеження спрямовані на виключення рф та білорусі з міжнародних спортивних організацій, позбавлення їх спортсменів права брати участь у міжнародних змаганнях, а також позбавлення права проводити міжнародні змагання на території цих країн. Санкції проти агресора та її соратника застосували більше 100 міжнародних федерацій та асоціацій в олімпійських, неолімпійських, паралімпійських та дефлімпійських видах спорту.

Це вже точно країни-ізгої усюди, які продовжуючи загарбницьку війну в Україні, остаточно заганяють себе в прірву небуття й тотальну світову ізоляцію.