Комунальники Харкова розповіли, як вберегтися від отруєння чадним газом

05.01.2023 14:05   -
Новини Харкова: Як вберегтися від отруєння чадним газом - ХТМ

У КП «Харківські теплові мережі» розповіли, як вберегтися від отруєння чадним газом під час опалювального сезону. Про це повідомляють Харьковские известия.

У зв’язку із загрозою ракетних атак та блекаутів, громадян застерігають від використання у багатоквартирних будинках буржуйок та генераторів із бензиновими або дизельними двигунами, головною небезпекою яких є виділення чадного газу.

Вентиляційні канали у багатоповерхівках не пристосовані для обігріву за допомогою відкритого вогню. Що стосується генераторів із двигунами внутрішнього згоряння, вони досить гучні в роботі, і також виділяють в атмосферу чадний газ. Тому на балконі такий агрегат тримати не можна. Його треба встановлювати лише на вулиці, на відкритому повітрі. А в квартирі краще використовувати акумуляторні станції та павербанки.

Читайте також: У Харкові відновили всі джерела теплопостачання

Щодо мешканців приватного сектору, які користуються індивідуальними опаленням чи то газовим, чи то твердопаливним котлом, слід дотримуватися правил безпеки і ретельно стежити за якістю тяги у димоході, а також вчасним звільненням вентканалів від сажі і бруду.

Під час розпалювання деревини заборонено використовувати легкозаймисті рідини. Поверхня, на якій розташовано джерело тепла має бути бетонною, залізною, або вкритою керамічною плиткою.

«У разі загрози отруєння чадним газом слід затримати дихання і якомога швидше залишити приміщення. На крайній випадок, намагайтесь опустити обличчя ближче до підлоги, бо чадний газ легший за повітря і піднімається вгору, під стелю. Якщо ж комусь поруч стало зле, максимально швидко потрібно викликати невідкладну допомогу і доправити потерпілого до лікарні», – зазначили у КП «Харківські теплові мережі».

Раніше ми повідомляли про те, що у Харкові продовжують працювати пункти видачі гарячого харчування.