Харківський суддя арештував корпоративні права російських компаній на 72 мільйона гривень

25.08.2022 15:20   -
Новини Харкова: Суд арештував корпоративні права російських компаній на 72 мільйона гривень

19 серпня за клопотанням прокурорів слідчим суддею Київського районного суду м. Харкова накладено арешт на корпоративні права російських компаній на суму майже 72 млн грн. Про це повідомляють Харьковские известия.

Встановлено, що службові особи чотирьох пов’язаних між собою підприємств Харківської, Дніпропетровської та Львівської областей, кінцевими бенефіціарними власниками яких є російські компанії та дохід від діяльності яких отримує громадянка російської федерації, шляхом проведення сумнівних фінансових операцій з російськими компаніями-засновниками легалізували отримані внаслідок несплати податків грошові кошти. У подальшому вони використовували ці гроші на формування статутного капіталу вищевказаних підприємств.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури розслідується кримінальне провадження за фактом легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, у великих розмірах службовими особами низки підприємств, зареєстрованих на території Харківської області, засновниками яких є російські громадяни та компанії (ч. 2 ст. 209 КК України).
 
Арештовані корпоративні права передано в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Раніше ми повідомляли про те, що суд арештував активи харківських компаній, які належать росіянам.