Харківський регіональний перинатальний центр повністю відновив роботу (фото)

02.01.2023 11:13   -
Харківський перинатальний центр повністю відновив роботу відділень

Як колектив перинатального центру та його пацієнти пережили перші місяці війни та в яких умовах медики працюють зараз, розповіла його директорка Ірина Кондратова. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на ХОВА.

З початком воєнних дій операції немовлятам робили в приміщенні на першому поверсі центру. Там же приймали й пологи. За 3 місяці в закладі народилося близько 300 дітей. Лікарі працювали попри обстріли. Значною проблемою стала періодична відсутність електрики. Щоб немовлята, які перебували у відділеннях інтенсивної терапії в «інкубаторах», змогли вижити, персонал мав вручну контролювати температурний режим та подачу кисню.

Харківський регіональний перинатальний центр надає медичну допомогу вагітним, породіллям та новонародженим, які мають патології і потребують спеціалізованого лікування. Наразі в Центрі відновлено роботу 9 відділень, із них 3 – для новонароджених. Заклад має достатню кількість генераторів та систему безперебійного живлення відділень. Для накопичення запасів технічної води придбані бочки на 200-250 літрів.

«У мирний час у нас було 3 тисячі пологів на рік, зараз, на жаль, втричі менше. З квітня кількість пологів та передчасно народжених дітей зменшилась, але, разом з цим, у дітей важкі патології», – відзначила Ірина Кондратова.

За її даними, патологій вагітності у жінок стало більше саме через війну. Особливо важко довелося вагітним, які перебували на окупованих територіях.

Читайте також: Лікарня на Харківщині отримала нове медичне обладнання

На сьогодні заклад має необхідні «інкубатори», дитячі операційні столи та іншу дороговартісну медичну техніку. Деякі якісні зразки було придбано саме під час війни за підтримки держави, міжнародних медичних й гуманітарних організацій, волонтерів.

«Від обласної влади, за підтримки голови ХОВА Олега Синєгубова та завдяки Президентській програмі UNITED24 була надана величезна кількість медикаментів, автомобілі екстреної допомоги, наркозно-дихальне обладнання, функціональні ліжка, операційні столи», – говорить директорка.

Раніше ми повідомляли про те, що лікарні Харківської області забезпечені генераторами на випадок блекауту.