Харківські угоди: Суд дозволив заарештувати екс-главу МЗС України та екс-міністра юстиції

23.09.2022 10:29   -
Харківські угоди: Суд дозволив заарештувати екс-главу МЗС України та екс-міністра юстиції

Колишніх міністрів підозрюють у держзраді (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України) за участь у погодження “Харківських угод”. Обом заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Про це повідомляють Харьковские известия.

За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані Костянтин Грищенко та Олександр Лавринович, в порушення Конституції та Закону, без фактичного розгляду проєкту Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень.

Внаслідок таких дій у квітні 2010 року було підписано та ратифіковано Угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Це сприяло його подальшому переоснащенню та модернізації озброєння, а також збільшенню на території АР Крим замість виведення з України.

Наразі підозрювані переховуються від органів досудового розслідування за межами території України та оголошені у розшук. Вказане рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру їх екстрадиції.