Харківські айтівці поступово повертаються додому

20.09.2023 10:55   -
Харківські айтівці поступово повертаються додому

До вторгнення рф у Харкові працювали 50-55 тис. айтівців, із них після евакуації у квітні 2022 року залишилось 10%. Зараз ситуація змінюється, і спеціалісти-айтівці поступово повертаються. Про це повідомляє Інфосіті.

“Зараз у Харкові живуть та працюють 20-25 % айтівців, і спостерігається тенденція до повернення фахівців цієї галузі”, – повідомила виконавчий директор «Kharkiv IT Cluster» Ольга Шаповал на інвестиційному форумі «Kharkiv: Restart».

Також вона зазначила, що ІТ-галузь Харкова з позитивом дивиться у майбутнє. Компанії, які входять до харківського ІТ-кластеру, продовжують залишатися частиною економіки регіону.

«Харківський IT кластер як організація майже удвічі зріс з моменту вторгнення рф в Україну. Консолідуючись, компанії виживали. Сьогодні з понад 270 учасників та партнерів ми маємо лише один кейс, коли компанія закрила свій бізнес», – зазначила Ольга Шаповал.

Крім того, був запущений «IT Cluster in the Cloud» – проєкт з підтримки малих та середніх IT-компаній, фахівці яких вимушено розмістилися по всій Україні та світу. Завдяки цьому проєкту до партнерства долучилися ще 254 компанії, які допомагають Харкову.

ОСТАННІ НОВИНИ