Харків’янам нагадали про небезпеку сказу у тварин

20.06.2023 16:48   -
Новини Харкова: харків'янам нагадали про небезпеку сказу у тварин

У поточному році в Харківській області зареєстровано п’ять випадків сказу тварин, усі – на території Лозівського району. Про це повідомляють Харьковские известия.

Зокрема, 15 червня у селі Смирнівка був зафіксований випадок сказу лисиці, яка вкусила жінку.

Зазначимо, що на вулицях Харкова залишається ще багато покинутих тварин, які є потенційними переносниками хвороби, тож є небезпека поширення сказу. З огляду на це, Департамент охорони здоров’я нагадує про необхідність проведення регулярної вакцинації домашніх тварин та радить уникати контактів із безпритульними, а тим більше дикими тваринами.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

У випадку укусу чи іншого завданого твариною пошкодження треба ретельно промити місце ураження водою з милом, обробити йодом та звернутися до лікаря. Обов’язковому щепленню від сказу підлягають пацієнти, яких покусали/подряпали підозрілі на сказ домашні тварини, а також будь-які дикі тварини (навіть без підозри на сказ).

З початку року по Харківській області по антирабічну допомогу до лікувально-профілактичних закладів звернулося 896 осіб. За наявними показаннями таке лікування було призначене 241 постраждалому.

ОСТАННІ НОВИНИ