Харків’ян атакують кліщі, що викликають коросту

05.06.2023 14:14   -
Харків'ян атакують кліщі, що викликають коросту

У Харківській області захворюваність на коросту реєструється щорічно: у 2021 році 155 випадків, у 2022 – 81 випадок. За 4 місяці поточного року зареєстровано вже 43 випадки. Про це повідомляють Харьковские известия.

Джерелом зараження є хвора на коросту людина. Зараження відбувається у разі безпосереднього контакту або через речі, якими користувався хворий (постільна і натільна білизна, одяг, рушники, рукавички, іграшки, гроші тощо). Проявляється хвороба через 2-3 дні після контакту.

“У хворої людини кліщі знаходяться у верхньому шарі шкіри, де самиці кліща прогризають ходи довжиною 0,5 – 1 см, куди відкладають до 50 – ти яєць. Цей процес викликає появу сильної сверблячки, висипів, почервоніння, припухлості шкіри. Через 15 днів з відкладених яєць з’являються дорослі кліщі, які вражають нові ділянки шкіри. Інтенсивний свербіж призводить до утворення подряпин через розчісування. У цей момент будь-які інфекції можуть безперешкодно проникнути в шкіру через пошкодження. Найчастіше висипи знаходяться між пальцями рук, на передпліччях, попереку, на боках, внутрішніх поверхнях стегон, животі”, – розповіли в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Діагноз корости та лікування призначає лікар.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.