Харківському поліцейському, який звільнив заручницю, вручили відзнаку МВС. ФОТО

30.01.2020 14:18   -
Автор:
Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий зазначив, що одним з пріоритетних напрямків роботи керівників підрозділів повинно бути заохочення підлеглих.
«Не забувайте про особовий склад, який щоденно, цілодобово несе службу. Не забувайте дякувати їм за роботу та заохочувати»,- сказав Сергій Яровий.
Співробітники поліції під час виконання службових обов’язків не рідко наражають себе на небезпеку. Так, 24 грудня 2019 року до поліції від оператора «102» надійшло повідомлення про те, щона проспекті Олександрівському невідомий чоловік затягнув жінку до яру поблизу зупинки громадського транспорту. Невідомий вимагав від поліцейських, щоби ті доставили йому знайомого, який перебуває у лікарні.
На місце негайно виїхало керівництво та слідчо-оперативна група Немишлянського відділу поліції. Разом із колегами прибув 34-річний заступник начальника відділу кримінальної поліції Олександр Гіцелєв.
«Під час спілкування з чоловіком ми дізналися, що він може обміняти свого знайомого на захоплену жінку. Зловмисник тримав біля її горла ніж, – згадує капітан поліції. – Ми доповіли про цю ситуацію керівництву ГУНП і начальником Головного управління було прийнято рішення про введення спеціальної поліцейської операції «Грім». У цей час ми перебували на місці події і намагалися в будь-який спосіб врятувати жінку.
Ситуація була вкрай напружена. Потерпіла дуже нервувала та знаходилася у важкому психологічному стані. Тому я вирішив не чекати прибуття спецпризначенців і запропонував обміняти себе на заручницю. Зловмисник погодився та відпустив жінку. Таким чином заручницю було звільнено, шкоди її здоров’ю нанесено не було».
Поліцейський, опинившись поряд із озброєним зловмисником, став тягнути час, щоби його заспокоїти, викликати довіру, запропонував чоловіку закурити. Той весь час погрожував поліцейському ножем. Коли злодій нарешті відволікся на запалювання цигарки, Олександр Гіцелєв кинувся на нього, але не уникнув кількох ударів ножем – в обличчя, шию та руку.
«Ми весь цей час знаходились неподалік і з тривогою спостерігали за ситуацією, – розповідає начальник Немишлянського відділу поліції Харкова Кирило Щербинський. – Наблизитися до колеги ми не мали жодної змоги, адже зловмисник відразу притискав до Сашка ніж і кричав, що розправиться із ним. Будь-який рух із нашого боку викликав у ньому агресію. Коли Гіцелєв накинувся на злодія, ми через кілька секунд уже були поряд із ними, затримали чоловіка, а Олександра негайно передали медикам».
У тяжкому стані поліцейського терміново госпіталізували. Після хірургічного втручання Олександр кілька днів перебував у реанімації.
Колеги Олександра зробили все можливе для надання йому необхідної допомоги. За сприяння начальника ГУНП в Харківській області Валерія Сокуренка поліцейський був забезпечений ліками та медикаментами.
Зараз небезпека минула, Олександр Гіцелє віде на поправку, але відзначає, що реабілітаційний період триватиме кілька місяців.
«Чи було мені страшно? Мабуть, в той момент – ні, – посміхається капітан поліції. – Я думав лише про одне – потрібно рятувати дівчину будь-якою ціною. Професія поліцейського дуже складна та небезпечна. Ми ризикуємо життям кожного дня, коли заступаємо на службу».