Харківські IT-фахівці розробили безкоштовний мобільний додаток для тих, хто сортує та переробляє відходи

04.10.2019 16:21   -
Автор:
Розробкою займалися харківські IT-фахівці Єгор Куц, Олександр Герасимов, Ігор Чепурной, Дмитро Глазунов та Олег Бородай. Займатися цим доводилося вечорами після основної роботи. Принцип створеного додатку простий, пояснюють його розробники: один користувач сортує побутові відходи, фотографує та викладає в додаток якийсь об'єкт, наприклад, пластик. Інший користувач займається переробкою відходів або просто перевезенням — він бачить у додатку цікавий для нього об'єкт, зв'язується з першим користувачем і забирає пластик.
«Навіщо сортувати відходи, знають усі — менше звалищ, менші комунальні платежі за вивезення сміття для ОСББ, чистіше планета для нас і наших нащадків, — пояснює член команди Clewo Єгор Куц. — Але не всі знають про головну проблему переробників в Україні — їм не вистачає сировини: вони не знають, хто саме і де його сортує. Допомогти людям знайти один одного, а потім побудувати зручний маршрут до людини, яка сортує відходи — ось що робить Clewo».
Під час тестування розробники перевірять, як працюють основні функції програми — реєстрація користувачів, додавання та бронювання об'єктів, зв'язок між користувачами. Важливою частиною програми є карта — там можна буде позначити пункти прийому вторинної сировини, інших користувачів, що бажають об'єднатися і знайти перевізника. А самі перевізники зможуть створити оптимальний маршрут. Використовувати Clewo можна ще й для пошуку нових власників для непотрібних речей — це називається «реюз». Наприклад, у Харкові є окрема спільнота реюза, яка об'єднує понад 4 000 учасників. І це теж — частина еко-повістки.
Повноцінний реліз Clewo на обох мобільних платформах відбудеться в кінці року. Розробники сподіваються, що додаток стане проривом у вирішенні екологічних проблем в Україні і не тільки.
«Ми впевнені, що Clewo буде розвиватися, що користувачі допоможуть нам знайти йому все нові й нові області застосування, — каже Єгор Куц. — І якщо все вийде, ніщо не завадить Clewo вийти за межі України. Проблеми екології не мають кордонів, їхнє рішення — теж».
Зареєструватися для участі в тестуванні на iOS можна за посиланням.